ViaSMS půjčka úrok od 0 %
1 000 Kč - 60 000 Kčflexibilní
- Doba splatnosti: flexibilní
- Peníze na účtu: 15 minut
- Způsob vyplacení: na účet
- Půjčka bez doložení příjmů
- Půjčka bez kontroly registrů
- Půjčka bez ručení
Být zapsaný v registru dlužníků je hodně nepříjemná situace, která člověku přináší řadu komplikací – ať už jde o to, že může mít problém sjednat si tarif u mobilního operátora nebo poskytovatele internetu, nebo o mnohem menší možnosti při hledání půjčky. Lidé se záznamem v registru dlužníků patří mezi tzv. rizikové klienty a např. v bance nemají šanci úvěr získat. Naopak u některých nebankovních společností lze získat i půjčky, u kterých se zápis v registrech není překážkou v poskytnutí půjčky.
Nejdříve si vysvětlíme, co vlastně registr dlužníků znamená a k čemu slouží. Jedná se o rozsáhlou databázi, v níž jsou uvedeni lidé (nebo firmy), kteří nespláceli svoje závazky. Ať už šlo o půjčku od banky, faktury za mobilní telefon nebo poplatky za kabelovou televizi. Smyslem registru dlužníků je především to, aby poskytovatelé půjček měli přehled o tom, komu půjčují peníze. Omezí tak půjčování zadluženým lidem nebo těm, u nichž je vysoké riziko, že úvěr nebudou řádně splácet. Do registrů nahlížejí i operátoři. V případě záznamu v registrech vám může operátor odmítnout sjednání mobilního tarif či pevný internet. Nebo bude chtít složit velkou zálohu předem (většinou 2-5000 Kč).
Když se řekne registr dlužníků, většinou si lidé vybaví SOLUS, ale ten není zdaleka jediný. V současné době jsou v České republice čtyři relevantní registry:
SOLUS (zkratka znamená Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům)
BRKI (Bankovní Registr Klientských informací)
NRKI (Nebankovní Registr Klientských Informací)
CRU (Centrální Registr Úvěrů, spravuje ho přímo Česká národní banka)
Vedle nich ještě v ČR působí CERD (CEntrální Registr Dlužníků), ale ten není nijak významný, navíc do něj úvěrové společnosti stejně nenahlížejí.
Stručně řečeno – u nebankovních společností. V bance vám se záznamem v registru půjčku nedají, naopak v nebankovním sektoru už se úvěr sehnat dá, dokonce i bez potvrzení o příjmech. Je ale třeba říct, že tyto půjčky bez registru a solusu jsou obvykle jen nízké, krátkodobé a pokud nejde o první půjčku zdarma, pak bývají i docela drahé. Celkem bez problémů najdete takovou půjčku do 5 000 Kč, výjimečně se pak dají sehnat i půjčky bez registru a bez ručení do 50 000 Kč. Naopak u vyšších částek v řádu stovek tisíc už půjčky bez registru a bez ručení nemovitostí naleznete jen těžko. Bez zajištění majetkem se neobejdete.
Pakliže si půjčujete poprvé, jednoznačně nejlepším řešením je zvolit si některou z půjček, jež jsou pro nové klienty zdarma, tedy nebankovní půjčky bez registru a poplatku. Pojďme se podívat na konkrétní příklady těchto půjček:
Zaplo – hned napoprvé si můžete půjčit až 16 000 Kč na 30 dní zcela bezúročně
Kamali – pro nové klienty je první půjčka zdarma do 15 000 Kč, ale pouze na 14 dní
CreditOn – napoprvé lze získat 10 000 Kč bez poplatků a úroků, maximálně na 30 dní
Via SMS – zde je u první půjčky zdarma maximum 8 000 Kč na 30 dní
Vedle výše zmíněných společností je ale na trhu i řada dalších, které rychlé půjčky zdarma a bez ověření registru poskytují – zajímavou nabídku má nově např. Provident Financial, oblíbená je i Ninja půjčka. Pokud si nejste jistí, stačí se podívat na recenze na našem webu, případně na jiných srovnávačích (CoolPůjčky.cz nebo ParádníPůjčky.cz), navíc na každé stránce poskytovatele půjčky je k dispozici také úvěrová kalkulačka, díky níž si snadno zjistíte, zda vás půjčka bez kontroly v registru a se zasláním ihned na účet bude stát něco navíc.
P2P půjčky u nás ještě pořád nejsou tolik známé, jde ale o velmi zajímavou alternativu ke klasickým úvěrům. Hledáte-li nejlepší P2P půjčky bez registru, určitě můžeme doporučit společnost Zonky – záznam v registru sice znamená určitou nevýhodu, ale rozhodně máte velkou šanci, že nakonec úvěr získáte, i když třeba s trochu vyšším úrokem.
Společností, které vyplácejí úvěry na ruku už dnes moc není – téměř každý má bankovní účet, takže bezhotovostní výplata je běžným standardem. V hotovosti ale přece jenom u některých poskytovatelů získat úvěr můžete. Jedná se o tyto nebankovní společnosti:
Kamali – asi nejlepší a nejlevnější nebankovní půjčka, vybrat peníze si můžete na terminálech Sazky, kterých je po celém Česku více než 4 000
Provident Financial – peníze vám obchodní zástupce společnosti přiveze přímo až k vám domů
Zaplo – hotovost si lze vybrat v novinových stáncích společnosti Geco
CreditPortal – půjčku vám vyplatí na libovolné čerpací stanici sítě EuroOil
Velkou výhodou je zde skutečnost, že hotovostní výplaty lze realizovat nejen ve všední dny, ale i o víkendech a státních svátcích – je to tedy alternativa nejen pro ty, jenž nemají bankovní účet, ale i pro všechny, kteří potřebují peníze okamžitě a nemohou dlouho čekat.
Ano, stejně jako běžné fyzické osoby, tak i podnikatelé mají možnost získat půjčku i přes záznam v registru dlužníků. Často je to ale podmíněno např. zástavou nemovitosti – kromě známé společnosti Acema Credit se na půjčky pro podnikatele zaměřuje HK Investment. Ten nabízí půjčky bez registru pro OSVČ, živnostníky a podnikatele, mimo jiné řeší i takové věci, jako je odvrácení exekuce nebo dražby. Dalším poskytovatelem nebankovní půjčky bez nahlížení do registru je Asisteam, u kterého se dá získat dlouhodobá půjčka se splatností až na 25 let.
Varujeme zejména před různými pochybnými nabídkami na půjčky od soukromých osob nebo na půjčky na směnku. U těchto nabídek jde často buď přímo o podvod, nebo jsou u nich mimořádně nevýhodné podmínky – například extrémní úroky, vysoké sankce za zpoždění se splátkou apod. Raději se vždy obracejte jen na prověřené poskytovatele a když už si půjčit od soukromé osoby, tak od někoho z rodiny nebo blízkých lidí, kterým můžete věřit.
Vedle nezávislých srovnávacích portálů jsou velmi užitečným pomocníkem i agregátory půjček – jedná se o weby, které spolupracují s celou řadou úvěrových poskytovatelů a fungují tak, že na nich vyplníte jen pár základních údajů a následně vás přesměrují na konkrétní společnost. Díky nim tak máte větší šanci nalézt i nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy nebo půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku. Skvělým agregátorem je např. Ninja půjčka, zaměřená na malé úvěry, naopak pro ty, co potřebují vyšší půjčku, je určen web Sumo půjčka. Oba projekty spolupracují pouze s prověřenými a důvěryhodnými společnostmi, nemusíte se tak ničeho bát.
Dnes se standardně tyto úvěry sjednávají přes internet, průběh je tak často velmi podobný. Samozřejmě prvním krokem je vybrat si tu správnou půjčku – to rozhodně nepodceňujte, příliš zbrklé rozhodnutí může znamenat, že si zvolíte zbytečně drahý úvěr. Pak už si na stránce vybrané sms půjčky bez registru nastavíte kolik chcete půjčit + na jak dlouho a vyplníte formulář. Ty už se u jednotlivých společností liší, někde chtějí informací velmi mnoho (příjmy, bydlení apod.), jinde stačí jen pár základních údajů. Často je součástí žádosti také SMS ověření (přijde vám SMS kód na mobil a ten pak vložíte do formuláře) nebo ověření bankovního účtu (hodně společností půjčuje pouze lidem, kteří mají svůj vlastní účet). Někdy je také potřeba naskenovat osobní doklady, případně i potvrzení o příjmech, výplatní pásku nebo výpis z účtu. Pak je třeba počkat na online schválení žádosti a následně dojde k výplatě rychlé půjčky na váš bankovní účet.
mohou ji získat i lidé, kteří měli v minulosti problémy se splácením nebo mají dluhy
půjčky jsou obvykle velmi rychlé a dají se sjednat z pohodlí domova
spousta těchto půjček je pro nové klienty zdarma – bez úroku a bez poplatku
menší částky mohou získat i ženy na mateřské dovolené (půjčky na mateřské bez registru)
jejich nabídka je mnohem užší, většina společností registry dlužníků kontroluje
vyjma první půjčky zdarma jsou tyto úvěry obvykle hodně drahé (vysoké úroky a poplatky)
zpravidla se jedná pouze o malé částky a jen o krátkou dobu splatnosti (nejčastěji 30 dní)
Novela zákona o spotřebitelských půjčkách sice v roce 2016 stanovila povinnost kontrolovat bonitu každého žadatele, nicméně i přes určité zpřísnění podmínek (a odchodu některých společností z trhu) se stále dá půjčka bez registru získat. Jednotlivé společnosti totiž posuzují žadatele individuálně, takže roli hraje více faktorů a samotný záznam v registru ještě automaticky nemusí znamenat, že půjčku nedostanete. Podobné je to i u půjčky pro dlužníky s exekucí – i ti mohou úvěr získat, naopak těžko se dá sehnat půjčka bez registru v insolvenci (platební neschopnosti) – tam už je šance opravdu minimální.