V tomto článku se zaměříme na půjčky pro podnikatele, živnostníky a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Jaké mají možnosti získat půjčku, jaké typy úvěrů rozlišujeme a které české bankovní a nebankovní společnosti jim dokážou nabídnout nejvýhodnější nabídku? Na to vše Vám odpoví tento článek.
Konkrétní výše podnikatelských půjček se u jednotlivých poskytovatelů značně liší, někde je maximum třeba jen 100 000 Kč, jinde zas může podnikatel získat až několik desítek milionů. Záleží na více faktorech, jako je platební schopnost klienta, účel úvěru nebo konkrétní typ úvěrového produktu. Obecně jsou ale podnikatelské půjčky vyšší než klasické spotřebitelské úvěry.
Podnikatelské subjekty i osoby samostatně výdělečně činné si mohou o úvěr požádat jak u banky, tak i u nebankovní společnosti. Obě varianty mají svoje plusy a minusy. Pro bankovní úvěr hovoří především výrazně lepší podmínky (např. úrokové sazby, poplatky atd.) nebo možnost získat mnohem vyšší částku. Na druhou stranu nebankovní půjčky mohou získat i ti živnostníci, kteří mají např. záznam v registru dlužníků, exekuci nebo jiné překážky, kvůli nimž by jim banka peníze neposkytla.
Půjčka pro OSVČ nebo zaměstnance může mít mnoho různých podob, některé z nich jsou vhodnější spíše pro větší firmy, jiné mohou využít i začínající podnikatelé nebo drobní živnostníci. Nejčastěji se můžeme setkat s těmito druhy podnikatelských úvěrů:
Bankovních i nebankovních společností, které poskytují půjčky pro podnikatele je mnoho. Vybrali jsme pro Vás několik předních poskytovatelů, kteří patří k nejoblíbenějším: